Polub NaszePanstwo.pl na   

Po remisie z Rosją...

1) Postawa polskich piłkarzy jest logicznym zwieńczeniem wysiłków Polaków, które zmierzały do zrobienia z Polski kraju prawdziwie europejskiego. Dziwiliśmy się, dojrzewaliśmy, ale gigantyczny wysiłek Polaków po 89 roku przyniósł owoce, z których możemy być dumni: oto Europa przyjeżdża do nas, oto Europa już przyjechała. Oto walczymy, jak równy z równym z Rosją i nikt się nie obraża, a konfrontacja zmienia się w wielkie europejskie święto! Ten remis to zwycięstwo. Obu stron.


2) Postawa polskich piłkarzy jest logicznym zwieńczeniem defetyzmu, jaki ogarnął niegdyś wspaniały naród. Tyle wysiłków wybicia się na samostanowienie, tyle potrzeby samostanowienia, tyle walki o niezależność, a Polacy nadal czują się u siebie, jak nie w swoim domu. Muszą nam dyktować jak żyć różne potężne organizacje - a to UEFA, a to UE, a to wreszcie oburzony ambasador Rosji. Jakże się to mogło stać, że na naszej ziemi, w sposób jawnie hańbiący i pozbawiony podstawowej historycznej wrażliwości, znów maszerują w takt narodowej hańby Rosjanie?
Kiedy obudzimy się z tego marazmu i zauważymy, że te spękane autostrady, te oszukane i niedokończone inwestycje były tylko po to, żeby Rosjanie znów mieli swoje święto nad licznymi polskimi grobami i urazami? Ten remis, to porażka. Nasza porażka.


---

A teraz mały quiz, zapewne obrażający inteligencję :)
Do wyżej podanych dwóch fikcyjnych tekstów dopasuj dwa tytuły: „GW” i „Uważam Rze”


Prawda, że zbyt łatwe?

Komentarze  

 
Derektor
#1 Derektor
13 czerwca 2012, 08:55
Telegram z Kremla:
"Gratulujemy remisu. Stop. Ropa. Stop. Gaz. Stop."

_lol_
 
 
prawdziwy berg
#2 prawdziwy berg
13 czerwca 2012, 10:46
Imponująca broda!
A wysłali go do Pawlaka czy do Brukseli?

A tak w ogóle ten remis to salomonowy wyrok - każdy w grupie może dzisiaj przejść dalej, tak patrząc w wartościach bezwzględnych.

Czy ci co atakowali to kolejni więźniowie sumienia? gdzie jest Romaszewski, żeby ich pocieszyć? No I Kępa? Taka okazja, żeby ponownie zrobić z siebie durnia i nic?
 
 
Derektor
#3 Derektor
13 czerwca 2012, 11:42
Przecież to Bruksela grała z Rosją, a dodatkowo UEFA ma tam stolicę...
Po co mieliby zatem wysyłać telegram do Pawlaka?
 
 
prawdziwy berg
#4 prawdziwy berg
13 czerwca 2012, 12:26
umowy gazowe.stop

A - i mam nadzieję, że utrzymasz ten kurs z nieblokowaniem, Derektorze.
Nie wiem jak inni, ale ja mam oczy z taką funkcją, że jak nie chcę to nie czytam.
I nie ma co tu robić kółka wzajemnej adoracji.

A tak swoją drogą, Simon, ja bym kupiła taki deal - my infrastruktura, Ukraina puchar. Bez nadętych przymiotników.
 
 
zlappande
#5 zlappande
13 czerwca 2012, 17:29
PS w zasadzie to uwidacznia niestety znana stara prawde: dopoki sie starasz w kazdej pracy, dopoty masz motywacje
jak juz masz taka czy inna pozycje i nie musisz sie wysilac, to zaczynasz sobie odpuszczac i jechac na stereotypach
tak dlugo, jak narod - wszystko jedno, czy ciemny, czy jasny - kupuje
co to za wysilek aby dokopac np znanemu wszystkim alkoholikowi Glodziowi, wiedzac, ze jasny narod czeka na takie cos ?

namonciaku.pl/.../...

jak sie juz dobrze wyczuwa "trynd", to mozna jeeeeeechaaac

PS Gdyby Jarus Kaczynski nie "odzyskal" Rzeczpospolitej, to przynajmniej by byla konkurencja, moze nie jestem w temacie na biezaco, ale daj Boze, aby taka konkurencja wrocila, w koncu "odzyskana" Rzeczpospolita zostala na szczescie znow utracona
 
 
Belfer
+1 [1] #6 Belfer
14 czerwca 2012, 09:27
@zlappande:
Co do JKM, to wybielił swój udział w zadymie. To właśnie on i jego banda stali się katalizatorem usprawiedliwiającym bandytów, którzy zaatakowali Rosjan. Oczywiście, gdy już dochodzi do rozróby, to jaśnie pan JKM "z niesmakiem" opuszcza miejsce rozróby. Rzecz jasna najpierw podgrzewa atmosferę.
Informacje na ten temat mam spoza kręgów medialnych.
 
 
prawdziwy berg
#7 prawdziwy berg
14 czerwca 2012, 12:06
fakty.interia.pl/.../...

przeczytał, biedaczek, punkt 2 i uwierzył...
 
 
Belfer
#8 Belfer
15 czerwca 2012, 09:00
Są utalentowani ludzie w narodzie. W komentarzach GW znalazłem:
Prezes spał źle. Obudził się jeszcze bardziej wku.rwiony niż zwykle. Ciągle tylko to Euro i Euro. Jako samozwańczy szef Państwa Podziemnego "Wolska Walcząca" miał już dość słuchania o rzekomych sukcesach okupacyjnego rządu Herr Tuska. Nawet kuźwa tę autostradę wzięli i dociągnęli do Warszawy, kiedy on już z miesiąc temu wyraźnie zapowiedział, że nie mają prawa zdążyć. A jeszcze ci nasi kopacze czy inni siatkarze (kto by ich odróżnił, i ci i ci za jakąś piłką ganiają) zamiast dostać w tyłki od Ruskich na pohybel Tuska i jego siepaczy, jak zapewniali go najlepsi specjaliści od sportu, jakich zna: Płaszczak, Bredzińśki i Rychu Cz. (wie, że najlepsi, bo jak oglądał z nimi mecz to nawet wiedzieli którzy to "nasi"), wzięli i zremisowali, patałachy jedne. "Szyt" - zaklął szpetnie po staropolsku. Z tej złości chciał już nawet kota zdzielić przez łeb, gdy nagle na twarz (pardąsik, na Twarz) wykwitł mu szeroki i błogi uśmiech. Przypomniał sobie oto przewagi Prawdziwych Polskich Patriotów w walce z tą wschodnią swołoczą, złożoną z ruskich ojców, matek i dzieci, w przesławnej Bitwie na Moście i aż mu się cieplej na serduchu zrobiło. A jak ładnie radny Maciejowski o tym opowiedział! Trzeba będzie mu jakoś wynagrodzić ten jego niekłamany patriotyzm i entuzjazm, może za Hoffmana wymienić, bo tamten jakoś zniewieściał ostatnio, a nam przecież prawdziwych mężów potrzeba (byle nie mężów stanu, bo ten był jeden i jego czci się co miesiąc przy krawężniku na Krakowskim Przedmieściu, jedynym godnym po temu miejscu). Gdyby jeszcze te wraże media tak nie bruździły, te wszystkie Olejniki i Materny jakichś deklaracji się od niego nie domagały... Kto to w ogóle jest, ta Olejnik? Nie jakaś Stokrotka aby? Bo ten Materna to wiadomo, pokazuje się z tym grubym, co to nawet polskiego nazwiska nie ma (w odróżnieniu na przykład od Hoffmana). I gdzie jest Gazeta Polska Codziennie? Czemu odporu nie daje? Ech, znikąd pomocy...
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
 
 
ZERRO
#9 ZERRO
20 czerwca 2012, 12:11
Jaśnie Oświecony Pan Prezes już wie, co robić!
sport.newsweek.pl/jaroslaw-kaczynski-i-pis-zamierzaja-uzdrowic-polska-pilke--w-trzech-krokach,93196,1,1.html
Proponuję jeszcze specjalna ustawę, regulującą dotychczas zaniedbywaną kadrę krajową w cymbergaja... :P
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze