Polub NaszePanstwo.pl na   

VENI, VIDI....i co?

  • Kategoria: Polityka
  • prawdziwy berg
Dwie rzeczy zastanawiają mnie ostatnio mocno i , muszę przyznać , że na razie to dla mnie nierozgryzalna zagadka.
Jak to możliwe, że generał Parulski dał się podprowadzić jak dziecko na szafot kończący byt prokuratury wojskowej. Nierozsądnie wsparł enuncjacje mordercy swojego policzka, który w nagłym ataku choroby Parkinsona … spudłował!!
Nie jestem specjalnie okrutna, ale uważam, że cyniczne czyny ( jeżeli prowadzą do czegoś więcej, niż tylko wygodniejsze życie samego cynika, bo co mnie to w końcu  obchodzi) muszą pociągać za sobą cyniczną ocenę. Nie mogę uwierzyć, że wojskowy chodzi z prywatną bronią i grając w jakichś teatrzykach, przed kamerami i mikrofonami odgrywa teatrzyk świętego oburzenia.
Cała ta konferencja to był kiepski dramat, mam wrażenie , że wiem pod jakim adresem pisany.
No więc pułkownik VENI, dziennikarze VIDI, … no i Seremet VICI.
Następnego dnia tragiczna ofiara w dosyć specyficzny sposób podała cennik za swoją „usługę” – „moja głowa to kwestia miliona”. No bo chyba ekwiwalentem nie był ukradziony rower i zniszczone kołpaki. Tylko psa szkoda… jeżeli to prawda.
 No i druga męcząca sprawa. W całej tej ustawie nie chodzi przecież  błędnie wypisane recepty, co ustalono na poziomie małych ułamków procenta. Chodzi o to, że ludzie wiekowi, dogorywający w hospicjach, zużywają tony Viagry i innych smacznych medykamentów, które skrupulatnie refundowane przez NFZ zasilają potem czarny rynek. Lekarze +aptekarz to oczywiście najsmaczniejszy zestaw bo każda pigułka czy ampułka przynosi podwójny zysk – z refundacji i lewej odsprzedaży.

ANI SŁOWA o tym! Nawet poseł Rozenek, zgodnie z partyjną dyrektywą strojący się w lewicową wrażliwość społeczną, zapomniał, że  w swoim tygodniku opisywali już takie kwiatki.

No i z radosnych wydarzeń: nie obserwuję w mediach Kurskiego wiwatującego na cześć Ziobry z tłumem (5-10 osób) oszołomów.

Komentarze  

 
poman
#1 poman
13 stycznia 2012, 18:17
A czego nie rozumiesz ?
Sprawa jest oczywista. Cały ten żenujący spektakl miał na celu uniemożliwienie likwidacji prokuratury wojskowej. Gdyby to się stało sprawy przejęła by prokuratura cywilna czyli Andrzej Seremet. Nie wiem kim jest ten człowiek ale jest mała nadzieje że ma choć trochę poczciwości(na tle innych kanalii obracających się w polityce) skoro został powołany na stanowisko prokuratora generalnego przez Lecha Kaczyńskiego.
Jeśli to co wyżej jest prawdą na światło dzienne mogło by wyjść jaki bałagan i korupcja panuje w wojsku.
Ale Bronek wyraził się jasno że od prokuratury wojskowej proszę się odczepić. Zważywszy na jego niejasne powiązania z WSI jakoś się nie dziwię.
Zacytuj
 
 
unregistered
#2 unregistered
13 stycznia 2012, 19:19
Zważywszy na jego niejasne powiązania z WSI jakoś się nie dziwię.
Człowieku, jesteś tak ogłupiony, że chyba szkoda klawiatury na ciebie. WSI to była normalna, legalna służba, żaden tajny związek, mafia interesów czy coś podobnego. Wiem, bo przez pewien (krótki) z racji obowiązków służbowych realizowałem pewne sprawy na rzecz jednostek podległych MON. I wiem, czym było WSI: służbą pilnującą, żeby jakiś nierozgarnięty lub mało inteligentny podoficer lub oficer nie doprowadził do sytuacji, w której do obiektów wojskowych lub informacji objętych klauzulą tajności miały dostęp osoby postronne.
Z jakichś powodów kłamczyński zapragnął zlikwidować tą służbę, pełowcy jak barany go poparli, osły takie jak ty powtarzają jak mantrę bzdety o WSI, której nazwa stałą się dla wszystkich prawackich oszołomów synonimem zdrady i szatańskich praktyk.
A prokuratura wojskowa zostanie zlikwidowana i Bronek to poprze.
Zacytuj
 
 
unregistered
#3 unregistered
13 stycznia 2012, 19:31
„Zważywszy na jego niejasne powiązania z WSI jakoś się nie dziwię.”
Jedyny 'dowód' na te 'niejasne' powiązania to fakt, że Bronek był przeciw ich rozwiązaniu. Jako były minister obrony wiedział, czym to grozi. Po likwidacji WSI prawdopodobnie wszystkie tajne plany obronne NATO są już skserowane i zainteresowane wywiady różnych państw mogą je sobie kupić za paczkę fajek. A na teren jednostek szkolących nasze wojsko wreszcie bez przeszkód mogą wejść nie tylko żony, ale też koledzy szkolonych.
Zacytuj
 
 
poman
#4 poman
13 stycznia 2012, 20:08
@unregistered
Jeśli twierdzisz że wiesz czym było WSI to proponuję abyś przeczytał ostatnie wydanie "Uważam Rze". Proponuję również zasięgnąć informacji z innych źródeł np. www.nowyekran.pl/
Zakładam że uznasz to (o ile w ogóle zajrzysz) za stek bzdur. Ale prawda jest taka że jeśli chcesz mieć choć trochę obiektywny obraz tego co się dzieje w Polsce to musisz czytać i Wyborczą i Gazetę Polską.
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#5 prawdziwy berg
13 stycznia 2012, 20:22
No cóż, poman, moje wnioski zmierzają dokładnie w przeciwnym kierunku. Cyrk miał na celu przyspieszenie likwidacji prokuratury. Mając taką podwładną mendę prokuratora, który nie dość, że pod płaszczykiem dochodzenia do prawdy ewidentnie łamie prawo, a potem wystawia sobie laurkę... no żenada. Jeszcze przed strzałem, jak patrzyłam na ten cyrk to nie mieściło mi się w głowie, ze to wojskowy. Każdy, wynika z tego, może sobie wycierać gębę takim słowem jak "honor". Pan pułkownik jak wynikało z dossier lubi odgrywać różne scenki, Zawsze pozostanie mu różowy trykocik cyrkówki.
Zacytuj
 
 
unregistered
#6 unregistered
13 stycznia 2012, 20:32
Widzisz poman, ty swoją wiedzę czerpiesz z propagandowego szmatławca "Ówarzam rze". A wiesz może jakie były kompetencje WSI, co to jest poświadczenie bezpieczeństwa, kancelaria tajna, kto nadaje i kto zdejmuje klauzule tajności i jakie one są?
Wiesz może, że do obowiązków WSI należało również kontrolowanie zakupów (przetargowych i bezprzetargowych) dokonywanych przez wojsko? A wojsko na zakupy nie wydawało i nie wydaje tyle co ty. Rozwalenie WSI to był przede wszystkim wielki biznes.
Reszta to pierdoły dla takich osłów jak ty.
Ale po co taka wiedza, jak się ma "Ówarzam rze" i onet.
Zacytuj
 
 
unregistered
#7 unregistered
13 stycznia 2012, 20:48
jak patrzyłam na ten cyrk to nie mieściło mi się w głowie, ze to wojskowy
Oj, to byś się zdziwiła gdybyś miała okazję przez parę miesięcy poobcować z tą menażerią (kadrą oficerską WP). Tam raczej nie ma ludzi niesfiksowanych - są tylko tacy, których może nie będziesz miała okazji zobaczyć w chwili fiksacji. A chleją straaaaaasznie. Nawet 'w pracy' (czy tam 'na służbie'). I nikt tego nie traktuje jako coś złego czy przypadek. Po prostu tak ma być i tak wypada.
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#8 prawdziwy berg
13 stycznia 2012, 21:26
Miałam na myśli wojsko jako instytucję, niekoniecznie jednostki , bo wiadomo, każdy jest jaki jest i nie wątpię , że na innych też mogę robić wrażenie świra ( jako jednostka). Ale jakieś warunki brzegowe muszą być spełnione, a to było od czapy. Teraz już wiadomo, że prokuratura wojskowa pójdzie w śmietnik bo tonu polityce państwowej nie będą nadawały mdlejące pensjonarki. CBDU jak to kończy się wykład.
Zacytuj
 
 
poman
#9 poman
14 stycznia 2012, 20:17
@unregistered
Po tych wszystkich obelgach w moim kierunku mogę stwierdzić tylko to, że albo jesteś zidiociałym kretynem o naiwności dziecka, albo świadomie bronisz tej bandy kanalii, która rządzi Polską bo masz w tym jakiś interes....
Po raz kolejny pokazałeś jak wygląda tolerancja zwolenników Tuska. Ja w przeciwieństwie do ciebie wierzę że wśród tych 40% społeczeństwa które popierają PO znakomita większość to ludzie, którzy dali się zmanipulować, głosują ze strachu przed Pis, lub po prostu wstydzą się przyznać mają inne poglądy niż pro PO.
Dla ciebie już nie ma szans. I już nie długo przekonasz się kto tu jest wilkiem a kto owieczką.
Swoją drogą trzeba być totalnym idiotą czytając i wierząc tylko określonym mediom.
Zacytuj
 
 
unregistered
#10 unregistered
15 stycznia 2012, 07:48
świadomie bronisz tej bandy kanalii, która rządzi Polską bo masz w tym jakiś interes….
Zgadza się, mam interes: chcę dożyć emerytury i być spokojnym o to, że ją będę dostawał. A moja widza o realiach współczesnej Polski nie bierze się z mediów i onetu, tylko z życia.
Zacytuj
 
 
zlappande
#11 zlappande
15 stycznia 2012, 16:49
@poman
skoro jestes taki "otwarty" to przyjmij do wiadomosci:
ja co prawda nie glosuje, ale boli mnie autentycznie, ze poza Platforma nie ma naprawde na kogo glosowac. Piszesz o strachu przed PiSem, ale jet to rowniez juz obecnie strach przed SLD a takze ze smutkiem przyznaje, przed RPP.
Oczywiscie mozna wierzyc, ze Leszek Miller potrafi sie rozprawic z polska prawica, Janusz Palikot zwyciezy w walce z kosciolem, a Jaroslaw Kaczynski uczyni z Polski gospodarke chinska.
Na tym tle jest Tusk, ktory dostaje prztyczka w nos na forum ratowania euro, rozhustal lekarzy i aptekarzy, ale cos robi i jakis pomysl ma.
Wszyscy "opzycjonisci" podkreslaja, jaki ten Tusk cienias, najslabszy rzad w historii Polski - jak przyjac ta wersje to dziwi, ze jak przychodzi do merytorycznych argumentow, to nagle sie okazuje pustka ("nasza partia zlozy swoja wlasna wersje odpowiedniej ustawy na rece pana marszalka" etc )
W sprawie jakim mediom wierzyc - mysle, ze mozna zawsze z uwaga przeczytac kazdy artykul, ktory ma rece i nogi, ale nie rozumiem Twoich zachwytow nad "Nowym Ekranem" - redaktor naczelny - Łażący Łazarz - Tomasz Parol - ostatnio dal sie wykiwac jak dziecko niejakiemu Demostenesowi (temu, co "wystrzelil" wlasnie w Nowym Ekranie z rewelacja na temat odkrycia srodkow wybuchowych w ciele Wassermanna) - i jak dziecko nawet do dzisiaj nie chce sie przyznac do wlasnej porazki, co jest juz naprawde komiczne.
Przypomina mi sie gazeta "Wprost" w momencie jej zalozenia. To jest wlasnie jak maly Kaziu wyobraza sobie "rzetelnosc" mediow.
Zacytuj
 
 
unregistered
#12 unregistered
15 stycznia 2012, 18:13
Cała dyskusja miała następujący przbieg:
poman napisał:
"A ja chciałbym z innej beczki. Dziś na ulicy zaczepiła mnie starsza kobieta prosząc abym dołożył się do lekarstw na, które zabrakło jej pieniędzy… (byanajmniej nie wyglądała na lumpa)
Dlaczego nikt z szacownych blogerów nie skomentował ustawy, która spycha w niebyt tych, którzy z punktu widzenia państwa są pasożytami. Nie płacą podatków, pobierają skromne emerytury albo i nie. Więc dlaczego mają mieć jeszcze refundowane leki …?
Wielu z Was pisze że Pis to oszołomy. Ok Pis to oszołomy. Ale PO to zwykłe s…..y",/i>
po czym Troll napisał:
"@poman:

Jeśli faktycznie jakaś ustawa odbiera emerytom przywilej korzystania z refundowanych leków to jest to bardzo przykre i budzi zrozumiałe oburzenie.
Prawdę mówiąc, myślałem – widocznie błędnie – że emerytom wciąż przysługują z mocy prawa refundowane leki. Myliłem się? Jeśli tak, to proszę przytocz akt prawny, na który się powołujesz – chętnie przeczytam; nic gorszego niż byc niedoinformowanym.

nie dostał odpowiedzi
"A na moje pytanie odpowiedzi brak…"
co skomentowałem tak:
@Troll: i nie dostaniesz. Ewentualnie jakieś bluzgi, albo że reżym tusku kce ich wolskę zniszczyć wprowadzając opłaty za jazdę autostradami, które na całym świecie są bezpłatne i bez ograniczeń prędkości. Albo że wrogie reżymowe mendia zaszczuły Kubicę i se znowu nogę złamał z ich powodu.

A jak się postarsz to pewnie ci wystawią zaświadczenie o braku mózgu i skierowanie do Klewek.


Bluzgi dostałem ja, odpowiedzi nie dostał nikt. Świat w którym rzeczywistość widziana za oknem nie ma prawa bytu wobec pisaniny ziemkiewiczów, semek, wildsztajnów i łżących łazarzy - to jest opis osobowości pomana. A każdy dowód na to, że nie ma racji jeszcze utwierdza go w przekonaniu, że TYLKO ON ma rację. A takich jest sporo. Zamkniętych w klatce własnych urojeń, nie akceptujących rzeczywistości, niezdolnych do jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji.
Ja sobie pewnie niepotrzebnie klawiaturę strzępiłem moimi opiniami na temat systemu opieki zdrowotnej i nie tylko.
Ale Troll do dziś nie dostał odpowiedzi na swoje pytanie. To jest właśnie 'merytoryczna dyskusja' i nietolerancja wobec pomana i pomanopodobnych.
Zacytuj
 
 
lmt7
#13 lmt7
16 stycznia 2012, 22:32
Kontrofensywa pomnikowa...
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Zacytuj
 
 
zakapior
#14 zakapior
16 stycznia 2012, 22:33
@unregistered
...A takich jest sporo. Zamkniętych w klatce własnych urojeń, nie akceptujących rzeczywistości, niezdolnych do jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji.
Ja sobie pewnie niepotrzebnie klawiaturę strzępiłem moimi opiniami na temat systemu opieki zdrowotnej i nie tylko.
....
Skoro o opiece zdrowotnej, to ja postawię diagnozę dla tych, o których pisze Unregistered: Niedokrwienny udar mózgu z obustronnym stłuczeniem.
Troll już chyba nie doczeka się odpowiedzi na swoje pytanie.
Zacytuj
 
 
lmt7
#15 lmt7
16 stycznia 2012, 22:34
I ważna ale rzadko wyrażana opinią nt pewnej katastrofy...
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Prezydencki Tu-154 w ogóle nie powinien wystartować z Warszawy. To główna przyczyna katastrofy smoleńskiej, a rozważanie tego, co się działo w ostatniej fazie lotu ma niewielkie znaczenie - stwierdził wydawca "Skrzydlatej Polski" Tomasz Hypki, oceniając ekspertyzę biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna z Krakowa.
Zacytuj
 
 
lmt7
#16 lmt7
16 stycznia 2012, 22:34
Niektórzy chcą odwracać uwagę od spraw podstawowych

Tomasz Hypki zwrócił uwagę, że część dziennikarzy i polityków wolą "podgrzewać atmosferę" i odwracać uwagę od kwestii podstawowych, skupiając się na drobiazgach. - Warto pamiętać, że w Polsce jest cała grupa ludzi, którzy potencjalnie muszą się liczyć z tym, że zasiądą na ławie oskarżonych za spowodowanie bałaganu w Siłach Powietrznych. I tym osobom też zależy na odwróceniu uwagi od tych wszystkich podstawowych błędów - mówił dziennikarz.

Specja lista zauważył też, że ewentualną obecność gen. Andrzeja Błasika w kokpicie samolotu można potwierdzić nie tylko przy pomocy zapisu fonoskopijnego, ale i badań jego obrażeń na ciele. - Na tym etapie śledztwa prokuratura nie może zbyt wiele ujawnić, żeby nie ułatwiać linii obrony tym, którzy być może w przyszłości odpowiedzą karnie za przyczynienie się do tej katastrofy - dodał.
Zacytuj