Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - maj II_2018.

8 maja. Donald Trump ogłosił, że zrywa porozumienie nuklearne z Iranem twierdząc, iż kraj ten nie wywiązuje się z warunków umowy. Oskarżył też Iran o finansowanie terroryzmu. Trump zapowiedział nałożenie na Iran „potężnych” sankcji gospodarczych. Eksperci zgodnie twierdzą, że w związku z powyższym należy się spodziewać dużych wzrostów cen ropy naftowej na rynkach.


Pojawiły się informacje o tym, że PFN zerwała kontrakt z fundacją NAVIGARE Mateusza Kusznierewicza, która miała zrealizować rejs dookoła świata z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Rejs ten miał być zrealizowany specjalnym jachtem, zakupionym przez PFN we Francji. Gliński jeszcze niedawno mówił, że bierze za ten rejs osobistą odpowiedzialność. Teraz obie strony obarczają się wzajemnie odpowiedzialnością za fiasko.
Coraz liczniejsze są też uwagi krytyczne dotyczące sfinansowania - z okazji rocznicy - stu gadających i śpiewających ławek patriotycznych (tzw. mobilnych) za wiele milionów złotych.
     Jakoś cienko i śmiesznie wyglądają zamiary PiS dotyczące uczczenia stulecia odzyskania niepodległości. Jedno jest pewne - Duda zwany prezydentem, nie zawiedzie i palnie z tej okazji kilka podniosłych mówek, wspieranych charakterystycznymi dla niego a śmiesznymi dla obserwatorów gestami i minami.
     A pieniędzy dla niepełnosprawnych nie ma.


10 maja. PiS rozpoczął w Sejmie skuteczne przepychanie ustawy, która ma wprowadzić w życie dodatkowy podatek od paliw – 10 groszy za litr benzyny lub oleju napędowego. Wpływy z tego nowego haraczu (2,5 mld złotych) mają być (w założeniu) przeznaczone na walkę ze smogiem. Z informacji internetowych wynika, że obecnie cena paliwa składa się w 53 procentach z podatków i innych narzutów, i w 47 procentach z kosztów zakupu ropy naftowej, jej przetwarzania oraz transportu w różnych fazach tych procesów. Te niepozorne 10 groszy oznaczają wzrost haraczy z 53 do 55 procent.
     Sejm przyjął też specustawę o budowie Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie. Bez konsultacji, oczywiście, bo to projekt poselski. Fajnie. Okęcie, w które wpompowano w ostatnich latach wiele miliardów złotych, zostanie zaorane. Trochę mnie martwi natomiast fakt, że przestano mówić o budowie Centralnego Portu Morskiego w Radomiu.


10 maja.  Sejm się sprężył i w ekspresowym tempie przyjął ustawę nazywaną „vox populi, vox Dei” albo też „kowal zawinił, cygana powiesili” – obniżającą pobory parlamentarzystów o 20 procent. Posłowie opozycji nie wzięli udziału w głosowaniu a na galerię sejmową mogły wchodzić jedynie wycieczki szkolne „zweryfikowane”, to znaczy takie, pod wstawiennictwem o przepustki dla których podpisał się poseł PiS. Kuchciński wprowadził więc nowy, kolejny podział. Tym razem podzielił dzieci na lepsze i gorsze.
     Pisowscy posłowie zostali zmuszeni do zagłosowania za humbukiem Kaczora, wynikającym z „dopłat bezpośrednich dla kolesiów”, wprowadzonych w życie przez Be Szydło, „bo im się należało”. Taka ustawa z pewnością by nie przeszła, gdyby głosowanie było tajne, jak w przypadku sprawy senatora Koguta. Ta obniżka poborów ma być wkrótce rozszerzona na samorządy, które Kaczora uwierają jak drzazga w bucie i w których PiS nie ma za dużo do powiedzenia.
     Ktoś policzył, że po zmianie przeciętny poseł będzie zarabiał dwa razy mniej od kierowcy Kaczora. Niesprawiedliwe? – Nic podobnego, przecież ten kierowca wozi nasz największy, narodowy skarb, więc mu się należy.


11 maja. Niezapowiedziana wizyta Rafalskiej u niepełnosprawnych w Sejmie, którzy koczują na jego posadzce już 24 dzień. Oświadczyła, że stanowisko strony rządowej nie uległo zmianie. O swoim życiu i jego problemach opowiedział jej niepełnosprawny Adrian. Było to wstrząsające świadectwo, nad którym niełatwo jest przejść do porządku dziennego. Rafalska zachowywała się w tym czasie jak zaimpregnowana mumia a następnie powiedziała do swojego współpracownika „uciekamy” i … dali odwłoka.
     Wcześniej nie wpuszczono tam Wandy Traczyk-Stawskiej, ponad 90-letniej psycholog, byłej uczestniczki Powstania Warszawskiego, posiadającej honorowe obywatelstwo Warszawy, zaproszonej przez posła Święcickiego. Strażnicy sejmowi nie pozwolili tej zasłużonej staruszce nawet usiąść na pobliskiej ławce i musiała iść odpocząć na jakimś oddalonym murku. Zaczynam się zastanawiać, czy są to ludzie dotknięci czymś, co trzeba leczyć, czy po prostu kanalie. Te kanalie zabraniają protestującym otwierać okien, ograniczają możliwości korzystania z toalet, nie wpuszczają do nich rehabilitantów, itd.
     W tym czasie, w szpitalu na Szaserów, grupa lekarzy, pilnowana przez ochroniarzy, pochylała się z troską nad kolanem zwykłego posła Kaczora, który – w dodatku – został tam przyjęty bez kolejki obowiązującej ludzi normalnych, czyli prostych obywateli. – „Sprawiedliwość społeczna” w czystym wydaniu.


11 maja. Konflikt o Pomnik Katyński w Jersey City został rozwiązany. Jego pozytywnym efektem jest mobilizacja i znaczne zjednoczenie Polonii amerykańskiej a także sama informacja o tym pięknym pomniku, która dzięki zamieszaniu dotarła do wielu osób na świecie, po raz pierwszy albo ponownie.


12 maja. W Warszawie liczne marsze i manifestacje. Najpierw, w marszu św. Huberta, poszli „niezadowoleni zwolennicy PiS-u” – rolnicy (ograniczenia w obrocie ziemią), myśliwi (nowe prawo łowieckie), leśnicy (pewnie za mało zarabiają i wycinają), hodowcy zwierząt futerkowych (zakaz zabijania), ONR-owcy (żeby się pokazać), wyznawcy Rydzyka i Szyszki (współorganizatorów marszu). PiS zakazał udziału w tym proteście swoim parlamentarzystom i innym pisowskim oficjelom, było więc w miarę nudno. W drugim marszu poszli ludzie wspierający protestujących niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Trzecim był Marsz Wolności. Zorganizowany został przez partie opozycyjne oraz KOD i ich zwolenników. Jego liczebność została przez organizatorów określona na 50 tysięcy. Oprócz ludzi przybyłych z Warszawy i jej okolic zwieziono działaczy i zwolenników opozycji (działacze partyjni i KOD) z całej Polski. Znalazłem gdzieś informację, że wynajęto w tym celu 130 autobusów. Zaczyna się robić ciekawie, zorganizowanie wyjazdów i manifestacji przy tak wspaniałej pogodzie nie jest sprawą łatwą. Będzie się to pewnie rozkręcało w miarę zbliżania się do wyborów.


13 maja. Politycy opozycji – Halicki, Misiło i Struzik – opuścili program „Woronicza 17”, gdy prowadzący go redaktor Rachoń za wszelką cenę starał się przykryć dyskusję o wczorajszym Marszu Wolności jakąś sprawą mieszkania należącego do Gawłowskiego i jego żony, które – zdaniem Radia Szczecin – osoba odnajmująca wykorzystuje do prowadzenia agencji towarzyskiej. Gawłowski, jak wiadomo, siedzi od miesiąca w areszcie ale jego żona wydała oświadczenie, że to ewidentna bzdura i że mieszkanie wynajmują kobiecie, prowadzącej działalność gastronomiczną.. Wychodzący ze studia politycy nazwali Rachonia funkcjonariuszem i rzecznikiem PiS-u a to, co robi określili jako obrzydliwe.
         „– To było tak… Ja miałam działalność gospodarczą, gastronomiczną. Wzięłam duży kredyt, przestałam spłacać. Komornik na mnie wisiał. No i zaczęłam się spotykać z mężczyznami na sponsoring. Tak sobie po prostu dorabiałam. Muszę spłacać kredyt, mieszkanie to też niemały koszt i tak to wyglądało. Po prostu nie dawałam rady – mówi najemczyni lokalu od Gawłowskich. - Teraz muszę się z panią Gawłowską skontaktować, ale chyba najlepiej byłoby się wyprowadzić, bo teraz na nią kłopoty sprowadziłam. Proszę pana, właściciele naprawdę nic nie wiedzieli. Szczerze i z ręką na sercu panu mówię. Ja tu cichutko wszystko robiłam. Gdyby nie ta cała afera... – dodaje”.
     Co na to redaktor Rachoń? – Zachował się obrzydliwie, czy nie? Jest cichym funkcjonariuszem i rzecznikiem PiS-u, czy nie jest? Zarzuty korupcyjne stawiane Gawłowskiemu niewiele muszą być warte skoro PiS szuka innych sposobów na jego oczernienie.


14 maja. To już 27 dzień protestu niepełnosprawnych w Sejmie. Stosunek do nich jest miarą naszego człowieczeństwa. Jeżeli nie stać nas na zaspokojenie najprostszych potrzeb tej grupy dotkniętych przez los ludzi to dlaczego bredzimy o jakichś CPL-ach, czy innych pomysłach kosztujących dziesiątki czy setki miliardów złotych? Dlaczego opisujemy nasz kraj jako niemal mocarstwo, tak pod względem gospodarczym, jak i moralnym? 25 maja ma się w Sejmie odbyć Zgromadzenie Parlamentarne krajów NATO. Czy rząd zamierza pokazać parlamentarzystom z całego świata nasze prawdziwe oblicze? Jeśli nie, to jak z tego problemu wybrnie? Przymusowa ewakuacja tych protestujących - pod hasłem zagrożeń bezpieczeństwa - albo ćwiczeń z tego zakresu drogo może PiS kosztować.


Kuchciński poprosił Dudę zwanego prezydentem o obniżenie poborów członkom Prezydium Sejmu o 20 procent, jak to uczyniono w stosunku do szeregowych parlamentarzystów. Brawo!!! Media mają bekę i kpiny z tego tematu nie mają końca. Ministrowie rządu powinni również poprosić kogo trzeba o obniżenie poborów. Przecież to od ich premii i nagród wszystko się zaczęło.


Na tym etapie nie ma szans na wycofanie się z paragrafu 7 wobec Polski – stwierdził dzisiaj Frans Timmermans.

Komentarze   

 
wujek_manfred
#41 wujek_manfred
18 maja 2018, 13:31
No któż mógł się spodziewać?
tvn24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
#42 Haji
21 maja 2018, 10:04
Były szef policji Z. Maj stwierdził, że CBA obiecało mu odpuścić, jeśli obciąży zeznaniami ministra PO/PSL. Prawi i sprawiedliwi, psia ich jucha.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #43 Taurus
21 maja 2018, 10:52
Cytat:
Prawi i sprawiedliwi, psia ich jucha.
Powiedziałbym "PISIA ICH MAĆ"!
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #44 Taurus
21 maja 2018, 11:38
Przeciwnicy PiS wyprosili Morawieckiego z Sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie prawił swoje androny dotyczące kwitnącej demokracji i gospodarki w Polsce. Na plakatach było „PiS to pic”, „Pycha i Szmal”, „Wspieramy protest niepełnosprawnych w Sejmie” a w kierunku premiera skandowano „kłamca” oraz „Lech Wałęsa”. To ostatnie wzięło się pewnie z tego, że Mariuszek w swoim wystąpieniu wymieniał bohaterów Solidarności i że na tej liście Wałęsa się nie znalazł. Między zwolennikami i przeciwnikami PiS-u doszło do przepychanek i słownych utarczek. Premier uciekł w obstawie ochrony.
Z wycieczki wyborczej do Jedlinka koło Radomia musiał się również oddalić w trybie przyspieszonym i w towarzystwie funkcjonariusza SOP, bocznym wyjściem, Marek Kuchciński. Jeszcze trochę i pisiaki zaczną się bać wyjeżdżać do suwerena, nawet tego ze wsi.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#45 wujek_manfred
21 maja 2018, 12:09
Haji napisał:
Były szef policji Z. Maj stwierdził, że CBA obiecało mu odpuścić, jeśli obciąży zeznaniami ministra PO/PSL. Prawi i sprawiedliwi, psia ich jucha.

Wisz, przeciwko Gawłowskiemu też nie ma innych dowodów jak zeznania dwóch osadzonych. Żeby było śmiszniej - jednego wcześniej wywalił z roboty, więc oprócz złagodzenia kary dochodzi motyw osobistej zemsty. A żeby było jeszcze ciekawiej - łapówkę miał podobno wziąć za to żeby go nie wywalić (jak widać nie zadziałała). O tym że tenże osadzony miał mu dać forsę do łapy w Koszalinie to nawet nie wspominam. Niby nic - tylko że Gawłowski akurat wtedy był w Chorwacji. I tyle warte te zeznania. I tak samo było z Blidą - poza zeznaniami Alexis do dzisiaj w sprawie nie ma nic.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#46 wujek_manfred
21 maja 2018, 12:42
Kolejny napad szczerości:
wiadomosci.onet.pl/.../enczgwy
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #47 prezes pan
21 maja 2018, 14:24
Sromotny blamaż Bolka u protestujących rodziców osób niepełnosprawnych.
Wizerunkowa katastrofa!
Po raz dziesiąty powtarzane są te same wątki, słowa i argumenty. Lech Wałęsa twierdzi, że matki protestują nieskutecznie, tak samo, jak nieskuteczne było powstanie warszawskie. One z kolei odpowiadają, że nie chcą słuchać o polityce, ponieważ są apolityczne. I tak przez prawie dwie godziny.
Gdy protestujący poprosili go, aby z nimi został ponieważ "mają wolny materac", Wałęsa odparł, że nie może, ponieważ o 18 ma już umówione spotkanie w Puławach i masę obowiązków na głowie. Sic!
Media będą miały dzisiaj pożywkę do pokazywania całego protestu jako anty-pisowskiej ustawki.
No bo tak jest!
Naprawdę żenada. Bolek całkowicie skompromitował siebie i przy okazji tych ludzi, którzy tam protestują. To już ewidentnie protest polityczny i zostali do niego wykorzystani biedni upośledzeni obywatele Polski! Nie wiem kto im kazał/zapłacił za to, by tam siedzieli, ale dla mnie to totalne dno dna.

Już sam nie wiem, czy się z nich śmiać czy płakać.
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #48 Taurus
21 maja 2018, 16:14
Cytat:
Już sam nie wiem, czy się z nich śmiać czy płakać.
Śmiej się z siebie, pisowski pajacu i płacz nad swoją pustą mózgownicą.

Posłużę się cytatem z Simona:
"Jesteś małym szczekaczem. Tobie nawet Szefernaker nie płaci. Popierasz to pislamistyczne gówno z przekonania. I to jest naprawdę smutne. Jesteś po prostu żałośnie głupi.
Nie masz z tego profitów. Nikt ci nie płaci za tę prezentowaną wszem i wobec głupotę. Robisz kretyna na własny rachunek.
A zatem - kiedy się okaże, że pislam to takie gówno, jak ci mówimy - twój móżdżek dokona takiej samej rewolty, jak miliony móżdżków przed nim - będziesz twierdził, że zawsze tak mówiłeś".
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#49 wujek_manfred
21 maja 2018, 16:29
Wariatkiewicz kupił takie wspaniałe samoloty dla vipów, że pacynka musi zostać w USA - bo mu rejsowy odwołano. Po kiego wała w takim razie wydawano miliony na vipowe samoloty - nie wiadomo.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #50 prezes pan
22 maja 2018, 07:41
Cytat:
Popierasz to pislamistyczne gówno z przekonania. I to jest naprawdę smutne.
Oj widzę zabolało.
Boli ponieważ światopogląd się zawalił.
Twoje zaklęcia nic już nie dadzą. Tak, popieram PiS z przekonania. A to dlatego, że znam się na ludziach. A PiS to są ludzie. To jest Patryk Jaki, Małgorzata Wassermann, Paweł Szefernaker, Marcin Mastalerek, Jarosław Krajewski i wielu innych. Wykształceni, inteligentni.
Kogo można zestawić z przeciwnej strony. Pomaska? Kinga Gajewska. Różne Wielgusy-Pierdusy?
Toż to śmiech na sali. I ty będziesz mi mówił o przekonaniach? Każdy ma takie przekonania na jakie zasługuje. Ty zasłużyłeś na swoje, dlatego cierpisz. Runął mit Wałęsy z wielkim hukiem. I ty musisz na to patrzeć, jak twój idol, twój autorytet pogrążył się w odmętach nicości.

To takich ludzi ty popierasz. I bierzesz w tym udział
twitter.com/.../...
Tak się właśnie nakręca spiralę nienawiści.
Wstydź się.

Ja mam nadzieję, że to tak się dla was skończy.
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #51 Taurus
22 maja 2018, 09:40
Cytat:
A PiS to są ludzie. To jest Patryk Jaki, Małgorzata Wassermann, Paweł Szefernaker, Marcin Mastalerek, Jarosław Krajewski i wielu innych. Wykształceni, inteligentni.
Wiem, wiem, ... Lepper też był inteligentny i wykształcony. Niewielu pewnie już dzisiaj pamięta jego tryumfalne wystąpienia, gdy "odkrył" w Klewkach pod Olsztynem arabskich talibów, którzy wylądowali tam z jakimś białym proszkiem (czytaj: trucizną). Do dzisiaj nikt nie znalazł ani proszku, ani taliba. Za to ty i wtedy i teraz jesteś patentowanym osłem.
Zacytuj
 
 
Haji
#52 Haji
22 maja 2018, 10:05
Trzech funkcjonariuszy SB współpracowało z Kościołem i "Solidarnością". Wynosili najbardziej tajne dokumenty bezpieki. Potwierdził to wyrok sądu. Mimo to minister Mariusz Błaszczak obniżył im emerytury. Nie pomogły prośby "Solidarności", księży i Rzecznika Praw Obywatelskich.
wyborcza.pl/.../...
Traktowanie ludzi przez pis.
FB, co rusz pokazujesz, jak bardzo nie ogarniasz otaczającej cię rzeczywistości.
Zacytuj
 
 
Haji
#53 Haji
22 maja 2018, 12:04
Rząd chce ukraść pieniądze fundacji Obywatele RP.
wyborcza.pl/.../
W podobnej sprawie rządowi złodzieje już raz przegrali.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#54 wujek_manfred
22 maja 2018, 12:33
Cóż, nie mają w statucie nic o przewodniej roli Partii i jej wodza kurdupla, to mają przerąbane. "PZPR i SB" nie wstydzą się dobrych wzorców.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #55 Taurus
22 maja 2018, 12:38
Cytat:
Rząd chce ukraść pieniądze fundacji Obywatele RP.
No cóż... złodzieje są od tego, żeby kraść.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #56 prezes pan
22 maja 2018, 13:15
Cytat:
Lepper też był inteligentny i wykształcony. Niewielu pewnie już dzisiaj pamięta jego tryumfalne wystąpienia,
Ty już pewnie nie pamiętasz. Andrzej Lepper był charyzmatycznym i pewnym siebie politykiem.
Wałęsa mu nie dorastał do pięt.
Zacytuj
 
 
Haji
#57 Haji
22 maja 2018, 13:31
Dojna zmiana w kwotach i nazwiskach:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
A podobno mieli nie kraść.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#58 wujek_manfred
22 maja 2018, 13:37
Haji napisał:

A podobno mieli nie kraść.
Wcale nie - oni jedynie mówili że wystarczy nie kraść, a nie że nie będą. To jest różnica.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #59 Taurus
22 maja 2018, 16:16
Cytat:
Ty już pewnie nie pamiętasz. Andrzej Lepper był charyzmatycznym i pewnym siebie politykiem.
Pamiętam go jako buca i prymitywnego, chłopskiego cwaniaczka.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #60 prezes pan
23 maja 2018, 08:38
Cytat:
Pamiętam go jako buca i prymitywnego, chłopskiego cwaniaczka.
Wybacz, osobiście cię nie znam. Ale po twoich wypowiedziach, odbieram cię podobnie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #61 prezes pan
23 maja 2018, 09:14
Cytat:
Dojna zmiana w kwotach i nazwiskach
Fajnie, że przywołałaś ten temat.
Bez większego wysiłku można wykazać ile doiło poprzednia zmiana.
Oto proszę.
Zaznaczę tylko, że kwoty są podane w mln złotych
Zacytuj
 
 
sunset
+3 [3] #62 sunset
23 maja 2018, 23:05
ciekawe, co powie nasz wspaniały i bardzo mądry FB o cenach benzyny. jak rozumiem, jej ceny dalej spadają, jak wszystkiego innego?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #63 prezes pan
24 maja 2018, 12:08
Cytat:
ciekawe, co powie nasz wspaniały i bardzo mądry FB o cenach benzyny. 
W 2008 w lipcu średnia cena benzyny była na poziomie 4,73 zł za litr.
Kurs dolara w lipcu 2008 wynosił 2,07 zł za dolara.
Dzisiaj cena średnia benzyny 5.04 a dolara 3,66.
Czyli w 2008 benzyna kosztowała w Polsce 2.28 dolarów za litr.
Dzisiaj litr benzyny kosztuje 1,37 dolara za litr.
To podrożała, czy staniała?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#64 wujek_manfred
24 maja 2018, 19:32
A jak myślisz że jeżdżąc koleją unikniesz podwyżki to się.... przejedziesz.
tvn24bis.pl/.../...
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#65 wujek_manfred
25 maja 2018, 08:00
Coraz lepiej:
www.tvn24.pl/.../
Naziści po prostu gazowali niepełnosprawnych, może niech NSDAPiS wprost powie o co im chodzi.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #66 Taurus
25 maja 2018, 09:55
Matołom trzeba dać na piśmie, co mają mówić ...


Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#67 wujek_manfred
25 maja 2018, 10:18
Taurus napisał:
Matołom trzeba dać na piśmie, co mają mówić ...



Czekaj czekaj, ja to skądś znam.
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #68 prezes pan
25 maja 2018, 10:53
Cytat:
Matołom trzeba dać na piśmie, co mają mówić ...
Matoły wpierw muszą nauczyć się czytać.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #69 prezes pan
25 maja 2018, 11:08
Po wczorajszym dniu trudno szacunkiem obdarzyć kobiety protestujące w budynku polskiego parlamentu. Zachowują się żenująco. Szkodzą zarówno sobie, jak i sprawie, na rzecz której protestują. Szantażem, groźbami i jawnym upolitycznieniem tego protestu oddalają możliwości zawarcia satysfakcjonującego kompromisu, a jednocześnie bezpowrotnie niwelują społeczną sympatię, jaką miały na początku tego sporu.
Dziś trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to zadyma, podobna do ciamajdanu, który okupował Sejm - tyle tylko, że posłów i posłanki, zastąpiły "mamuśki" ze swoimi niepełnosprawnymi.
Ten protest to kolejna próba zdyskredytowania i obalenia rządu.
To towarzystwo trzeba wywalić z sejmu na zbity pysk. Z terrorystami się nie negocjuje.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #70 prezes pan
25 maja 2018, 11:17
Legenda

i rzeczywistość
Zacytuj
 
 
sunset
#71 sunset
25 maja 2018, 12:17
ciekawe :)
mój komentarz znowu został skasowany :)
zadałem w nim pytanie do FB czy biorąc pod uwagę, że w 2014 roku, jak kupowałem benzynę za stacji Shell za 4.50 zł/litr a teraz na Orlenie jest 5.15 za zł/litr to benzyna zdrożała, czy staniała?
jeśli przeczytacie to, to wiedzcie też, że ze względu na częste ingerencje dobro-zmienionych adminów w treści forum oraz brak ich ingerencji w regularny spam, rezygnuję z tego miejsca. jeśli będziecie chcieli do mnie dołączyć gdzieś, to miejsce zawsze się znajdzie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #72 prezes pan
25 maja 2018, 13:47
Cytat:
mój komentarz znowu został skasowany :)
Moje komentarze też znikają, ale nie robię z tego afery.
Po prosty jakiś automat wycina teksty z zastrzeżonymi linkami.
A czemu są zastrzeżone? Bóg raczy wiedzieć.
Nie ma w tym żadnej polityki.


PS
Wyobraź sobie człowieka, emeryta, który wrócił po latach pobytu z USA.
Przywiózł kupę kasy w dolarach i dostaje emeryturę w dolarach.
Dolary zamienia na złotówki i kupuje towary w Polsce.
Dla niego benzyna oczywiście staniała.
Reasumując. Ceny benzyny drożeją w wyniku wielu czynników światowych.
Kurs dolara, cena baryłki ropy, sytuacja w Iraku itp.
Na pewno nie dlatego, że niedobry PiS dał ludziom 500+ i za to podniósł ceny paliw.
Zacytuj
 
 
Haji
#73 Haji
25 maja 2018, 21:05
Ej FB, ilu polskich obywateli wróciło po latach z US of A?
Poprzednio baryłka ropy była po 120 dol, teraz mamy okolice 70 dol.

Fundacja Lux Veritatis, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Ochotnicza Straż Pożarna i CBA to część podmiotów, które otrzymały wsparcie ze środków Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym. Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do ministerstwa z prośbą o wyjaśnienia.
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Partia pis brzydko się bawi i przewala pieniądze, a na nie pełnosprawnych nadal nie ma pięniędzy.
pis - podłość i skurwysyństwo
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #74 Taurus
26 maja 2018, 07:25
Sędziowie Sądu Okręgowego w Krakowie wyrazili wotum nieufności wobec prezes tego sądu, mianowanej niedawno przez pana Zbyszka na podstawie pisowskiej specustawy. Biedny prokurator generalny! Może, co prawda, dowolnie odwoływać i powoływać prezesów różnych sądów, nie może jednak zakazać wyrażania wobec nich wotum nieufności przez niepokornych sędziów w nich pracujących. Ma więc pan Zbyszek kłopot, bo tych swoich prezesów odsadził już bardzo dużo a epidemia niezadowolonych sędziów może się rozszerzać. Zabawa w kotka i myszkę trwa więc w najlepsze.
Zacytuj