Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - lipiec IV / 2016

Dług Skarbu Państwa rośnie pod rządami PIS najszybciej w historii, w tempie średnio 15 mln PLN na godzinę. W ciągu 5 miesięcy bieżącego roku zadłużenie państwa wzrosło o 56 miliardów złotych. W całym roku 2015, wyborczym przecież, wzrosło  ono  o 54 miliardy. „Dobra zmiana” odbija się nam czkawką.
26-31 lipca. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Barwny, rozśpiewany, rozmodlony i roztańczony tłum młodych ludzi z prawie 200 krajów. Już od samego patrzenia na nich człowiek robi się młodszy i lepszy. Papież Franciszek na ŚDM ujmuje, wzrusza, a człowieka wierzącego – jak ja – umacnia w jego wierze  – „Jeżeli kogoś obrażasz, to budujesz mur. Mury tworzą nienawiść. Należy budować mosty – one łączą. Budowa mostów łączących ludzi jest naszym posłannictwem. Mosty są alternatywą dla murów, czyli nienawiści”. Papież jest świetnym teologiem, upomina się najbardziej o ludzi ubogich  i wykluczonych. Do młodych – „Martwią mnie młodzi, którym się wydaje, że przeszli na emeryturę w wieku 23, 24 lat. Życie to nie tylko oklaski a świat nie jest wyłącznie kolorowy. Świat nie potrzebuje młodych kanapowych, zamkniętych w domu, wygodnych, ospałych, otumanionych. Jeżeli nie będziemy walczyli o naszą przyszłość to inni urządzą nam ją tak, jak będą chcieli”. Ojciec Wacław Oszajca – „Kościół jako całość, jako Lud Boży nie ma swojego ustroju. Katolik może być prawicowy, lewicowy, centrystyczny, może być monarchistą, liberałem, …  Nie ważne!  Ważne, żeby ludzi nie dzielił, nie nastawiał przeciw sobie. Katolik musi dążyć do dialogu i musi zawierać kompromisy. Trzeba nam wewnątrz Kościoła dialogu i trzeba być przygotowanym na to, że ani papież, ani biskup, ani żaden ksiądz, nikt z nas nie jest właścicielem prawdy. My jej szukamy”.
     Papież jest człowiekiem ciepłym, otwartym, pochylającym się subtelnie nad każdą osobą potrzebującą i skrzywdzoną, czym wyraźnie szokuje naszych rządzących i naszych biskupów. Mają z nim też spore kłopoty media prawicowe i piszący w nich dziennikarze. Dlatego media te drukują jedynie fragmenty przemówień, dodając od razu swoje interpretacje, często pokrętne, mające osłabić  ich wymowę. Nie jest bowiem łatwo przemilczeć takie fragmenty, jak ten o pamięci negatywnej, „która spojrzenie umysłu i serca obsesyjnie koncentruje na złu, zwłaszcza popełnionym przez innych”, albo - na spotkaniu z naszymi biskupami – „Jeżeli przyjdą młodzi ludzie i proszą o udzielenie ślubu a ksiądz wyciąga cennik, to jest to barbarzyństwo. Tego nie można nazwać duszpasterstwem”.  Czy nie jest paradoksem, że jedynym dziennikiem, który w całości drukuje przemówienia papieża jest „GW”?  Papież cieszy się młodzieżą, zachęca  ją do radosnej zabawy, ale równocześnie cały czas, konsekwentnie mówi jej, zwłaszcza z okna na Franciszkańskiej, że życie to coś więcej niż zabawa, że jest ona – również – odpowiedzialna za to, co się dzieje i będzie działo na świecie.
     Rząd i prezydent robią wszystko, żeby się ogrzać w blasku papieża. Be Szydło była nawet pod oknem na Franciszkańskiej 3, wtapiając się w tłum młodych ludzi, co nie przeszkodziło kamerzyście „przypadkowo” ją tam wyławiać a nawet przeprowadzić krótki wywiad. 
 
 Zbliża się kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Minister Antek zaprosił do siebie część żyjących jeszcze powstańców i wymusił na nich zmianę apelu poległych odmawianego do tej pory,  przez tyle lat, na „apel pamięci”, żeby w jakiś sposób dokleić  do tego wydarzenia Lecha Kaczyńskiego. Zaproszeni powstańcy mówią, że zgodzili się na to, bo nie chcieli być powodem podziałów społecznych. Wygląda jednak na to, że podzielili się sami, bowiem inni, żyjący jeszcze powstańcy oświadczają, że się na to nie godzą i nie wezmą udziału w okolicznościowym spotkaniu z Dudą, zwanym prezydentem. Tak to PIS, starający się zmieniać naszą historię, sam się „zakiwał”.

J. Kaczyński udzielił wywiadu poczytnej bulwarówce „Bild”, w którym chwali i Niemcy, i Merkiel – „Byłoby dobrze, gdyby kanclerz Angela Merkiel  pozostała u władzy”. Skąd u niego taki zwrot? Jeśli była to próba ocieplenia swojego wizerunku, to zupełnie nieudana. Kaczyński nie potrafi się bowiem wypowiadać jak polityk, tylko wali to, co myśli, jak na wiecach w Polsce. Po tym, co w tym wywiadzie powiedział, będzie w Niemczech postrzegany jako człowiek ekscentryczny, głoszący poglądy radykalne i zupełnie nie rozumiejący ludzi Zachodu oraz ich obaw, jakie budzi PIS. Komentatorzy uważają, że zaszkodził tym wywiadem i sobie, i Polsce.

Polenerga,  której głównym udziałowcem jest Kulczyk Investments, zamierza – podobno - wybudować na Bałtyku, na wysokości Łeby, 23 kilometry od brzegu, pierwszą polską, morską farmę wiatrową o mocy do 1200 MW. Szczegóły dotyczące tej inwestycji mają być ogłoszone  za kilka dni. Potężne wiatraki o wysokości 275 metrów npm i rozpiętości skrzydeł do 200 metrów mają być zbudowane w polskich stoczniach. Przedstawiciel inwestora mówi, że morskie elektrownie wiatrowe mogą być przyszłością naszej gospodarki, branżą najbardziej perspektywiczną i innowacyjną. Dlaczego na morzu a nie na lądzie? – Ponieważ PIS swoją ustawą o OZE z maja br praktycznie zamknął możliwości  ich budowania na lądzie a poza tym efektywność na morzu jest znacznie większa.

Jak to dobrze, że oprócz rządu, który na wzór PRL-u preferuje węgiel i kocha CO2 mamy jeszcze inwestorów prywatnych, którzy nie boją się wkładać  własne pieniądze w przedsięwzięcia nowoczesne i przyszłościowe. Obyśmy mieli więcej takich inicjatyw. Spełniłaby się wówczas zapowiedź Morawieckiego o przyspieszonej modernizacji kraju, bez wielkich pieniędzy budżetowych, których przecież nie mamy, i często wbrew destrukcyjnym działaniom rządu.

30 lipiec. Doroczne spotkanie żyjących jeszcze powstańców warszawskich (z wyjątkiem tych, którzy odmówili udziału  - patrz wyżej - albo przyjść nie mogli) z prezydentem. Po tradycyjnym już przypinaniu kolejnych odznaczeń A. Duda  – „Jesteście nie tylko bohaterami powstania, jesteście również wychowawcami  i wzorem”.  Na to prezes Światowego Związku Żołnierzy AK prof. Leszek Żakowski  – „Jeżeli  w najbliższym czasie nie zostaną podjęte jakieś kroki w formie ustawy, zapewniające powstańcom bezpieczną starość, to może dojść do tego, że bohaterowie będą umierali w zapomnieniu. Mówiąc w przenośni – gdzieś pod płotem”.          Zbigniew Golperyn, wiceprezes ZG Związku Powstańców Warszawskich mówił zaś o manipulacji z zastępowaniem apelu poległych powstańców apelem pamięci oraz o tym, jak traktuje się generała Zbigniewa Ścibora – Rylskiego, bohaterskiego dowódcę z powstania. Tego 99-letniego już człowieka próbuje się lustrować z powodu kontaktów z SB, choć powszechnie jest wiadomym, że działał tak na polecenie AK, żeby wyciągać stamtąd potrzebne informacje. Wszyscy też wiedzą, że prawdziwą przyczyną takich obstrukcji jest jego przyjaźń z prezydentem Komorowskim.            I jeszcze Aleksander Tarnawski, ostatni żyjący Cichociemny dla DGP – „Wiele jest mitów, które są teraz regenerowane. Historia jest teraz tworzona (pisana) na nowo a ja nie chcę brać w tym udziału. Pomysł apelu smoleńskiego podczas rocznicy wybuchu PW to jest coś nieprzyzwoitego. Każda władza musi mieć swoich świętych. Ta wybrała żołnierzy wyklętych”

Andrzej Duda, zwany prezydentem, podpisał nową ustawę autorstwa PIS (z 22 lipca, nomen omen), dotyczącą TK. Kolejny raz pokazał, że jest jedynie bezwolnym wykonawcą poleceń swojego prezesa.

W Manchesterze Polacy zdobyli Drużynowy Puchar Świata na żużlu. To już siódmy taki puchar zdobyty przez nas w historii. Trzy razy dotąd wywalczyliśmy też wicemistrzostwo. Świetnie!!!

Komentarze   

 
Taurus
+2 [4] #41 Taurus
8 sierpnia 2016, 12:06
@PP,
"Próżnoś repliki się spodziewał,
...............................................
...............................................
bo to mezalians byłby dla psa".
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #42 Haji
8 sierpnia 2016, 12:13
FB przestań próbować obrażać. Nie jesteś w tym dobry.
A pamiętasz o Lechu i jego błędach (obiat, irasiad, małpa w czerwonym itd.)?
Wałęsą próbował sterować Jarek ale został z kancelarii wykopany na pysk. Potem palił kukłę prezydenta. Taki był honorowy.
Po fatalnej prezydenturze Lecha Kaczyńskiego Komorowski był wytchnieniem. To on przygotował spotkanie NATO w Polsce.
Po Lechu wydawało się, że nie można być słabszym prezydentem, ale Dudzie się udało.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #43 Taurus
8 sierpnia 2016, 19:17
Cytat:
A pamiętasz o Lechu i jego błędach (obiat, irasiad, małpa w czerwonym itd.)?
Haji, on pamięta wyłącznie rzeczy dla siebie i swoich chorych poglądów wygodne, albo też udaje, że nie pamięta. Przecież to pisowiec! Widziałeś chociaż jednego prawdomównego, bezstronnego pisowca? To są ludzie chorzy, przez swojego wodza opętani. To jest sekta!
Zacytuj
 
 
llortcik
#44 llortcik
9 sierpnia 2016, 02:34
Sprawy bieżące.

Totalny przewodniczący totalnej opozycji po wkroczeniu do prawidłowo uformowanych mediów doświadczył jeszcze bardziej totalnego odlotu. Dobrze poinformowani donoszą, że choć drzwi przekroczył podśpiewując „na prawo most, na lewo most”, to po skręceniu w prawo tak rąbnął w ścianę, że choć nie zauważył podsuwanego mu światełka w tunelu, to ujrzał wszystkie gwiazdy jasnym blaskiem oświecające najczarniejsze czarne dziury.
Dobra zmiana sugeruje, że po tym oświadczeniu należy oczekiwać przyznania się do wszelkich win /nie tylko Tuska/, a po okresie przymusowej abstynencji nastąpi wybaczenie i pozwolenie na popieranie wszystkich dobrozmiennych pomysłów i wymysłów.

Powróciwszy na białej klaczy ze spotkania z niedoinformowanymi senatorami młodej demokracji pewna prapolska senator w imieniu Dobrej Zmiany poparła wzorem rosyjskiego Towarzysza Suwerena wprowadzenie cholery w USA. Dobra Zmiana oczekuje, że już na jesieni po niesfałszowanych wyborach powstanie triumwirat naszych doświadczonych demokratycznie krajów, z perspektywą rozszerzenia o dobrze zmieniające się Turcją, Węgry i Koreę Płn.

Wspaniale przebiegła pierwsza tradycyjna rocznica w cudowny sposób połączona z tuzinową miesięcznicą samodzielnego panowania Jego Niezłomności. Trzeba samemu zobaczyć te wielomiliardowe tłumy zgromadzone przed pałacem Namiestnikowskim, usłyszeć gorąco i głośno wykrzykiwane pozdrowienia i błagające o gest pozdrowienia. Niestety pilna konieczność ćwiczenia podpisów, a także opady deszczu uniemożliwiła Dostojnemu Jubilatowi i jego spracowanym urzędnikom spełnienie tak gorąco wyrażanej prośby.
Kancelaria Jego Niezłomności potrzebowała aż trzech dni, by dojść do stanu używalności i ogłosić, że największymi sukcesami międzynarodowymi był taniec na murze chińskim i brak weta i udział/a nawet zgoda na współfinansowanie/ w organizowanych przez zewnętrzne siły szczycie NATO i ŚDM. W Dobrej Zmianie trwa ustalanie, jakie wnioski z tego ostatniego wyciągnął pan prezydent.

Korzystając z otrzymanych od papieża nauk o otwieraniu serc i granic wiceminister policji własnoustnie zlikwidował mały ruch graniczny. Słusznie, nie będą sieci handlowe wypijać ostatnich kropelek krwi z naszych producentów i obcych konsumentów, skoro Dobra Zmiana potrafi robić to dużo skuteczniej.
Zacytuj
 
 
LK
+2 [4] #45 LK
9 sierpnia 2016, 08:31
Cytat:
Tak, to już rok od kiedy Andrzej Duda został strażnikiem prezydenckiego żyrandola. Dlaczego nawet nie próbuje być prezydentem? - Brak wstydu, czy charakteru?
Nie jest strażnikiem żyrandola. Prezes umieścił swoich ludzi w pałacu, by strzegli żyrandol przed prezydentem. ;)
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #46 prezes pan
9 sierpnia 2016, 08:34
Cytat:
A pamiętasz o Lechu i jego błędach (obiat, irasiad, małpa w czerwonym)
Borubar", "Irasiad" i ekscytowały nadwiślańską przestrzeń publiczną przez długi czas. To taki "wolski" syndrom, by wykpiwać u innych, co bliskie i nagminne u siebie samego.
Zapamiętajcie wolacy, "obiat" to bezczelna manipulacja.
se.pl/.../...

Co do Małpy w czerwonym? Każdy ma swój punkt widzenia.
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
LK
+2 [4] #47 LK
9 sierpnia 2016, 08:41
Zjeść bezczelną manipulację zamiast posiłku? Dobrze, że się nie udławił, bo na Wawelu stałby piętrowy sarkofag.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #48 prezes pan
9 sierpnia 2016, 09:49
Cytat:
Zjeść bezczelną manipulację zamiast posiłku? Dobrze, że się nie udławił, bo na Wawelu stałby piętrowy sarkofag.
No i sam widzisz jaki z ciebie pajac. Do potęgi.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #49 Taurus
9 sierpnia 2016, 09:52
Cytat:
Zjeść bezczelną manipulację zamiast posiłku?
Wydaje mi się, że pisiory zaczynają się bać. Boi się bowiem ten, kto boi się prawdy, szczególnie o sobie samym. Kaczyński i ludzie PIS, łącznie z "naszym" PP posiali tyle nienawiści, zła, kłamstwa i pomówień, że sami są przerażeni tym, co dotychczas uczynili. Polacy pamiętają!!! Kto wiatr sieje, zbiera burzę!!!
Z wielką ciekawością czekam na wyrok TK w czwartek i na to, co będzie się działo w jego następstwie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #50 prezes pan
9 sierpnia 2016, 10:09
Cytat:
Kaczyński i ludzie PIS, łącznie z "naszym" PP posiali tyle nienawiści, zła, kłamstwa i pomówień, że sami są przerażeni tym, co dotychczas uczynili. Polacy pamiętają!!!
Jesteś żałosny w tym swoim ujadaniu.
Dobrze wiesz, że przegraliście. Za Polaków się nie wypowiadaj, bo jesteś tylko gorszym sortem.
I to nie przez złośliwość mówię. Tak po prostu jest. Takie plewy, jak wy, są właśnie wydmuchiwane i aby to zmienić musicie wywołać wojnę z pomocą braci Niemców i Ruskich. Wtedy wam się uda. Będziecie mieli Polskę jak po rozbiorach i wasze wyspy szczęśliwości.

Ty se na wyrok TK czekaj. Ja nie muszę bo już wiem jaki będzie.
Kupy się nie wącha, bo wiadomo, że śmierdzi.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #51 llortcik
9 sierpnia 2016, 10:16
Cytat:
Zapamiętajcie wolacy, "obiat" to bezczelna manipulacja.
Ojczulku bosonogi i ubogi, najlepszy towarzyszu broni panny Krysi i pozostałych jeszcze lepiej zmienionych bojców o jeszcze lepsze jutro. Masz całkowitą rację, że szczytem czelności i bezczelności jest przypisywanie jakimś tam prototypom najwybitniejszego dzieła myśli i reszty głowy samego Towarzysza Suwerena.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #52 sunset
9 sierpnia 2016, 17:27
[...]Zapamiętajcie wolacy, "obiat" to bezczelna manipulacja.
hmmm... coś mi się wydaje, że "wolacy" to właśnie pisiory :P
w końcu to Kaczyński śpiewał: "z ziemi polskiej do Wolski"
zaś co do "obiat" 'u ;-) nawet jeśli kreska z "t" pochodzi z "y" powyżej to w dalszym ciągu jest błąd ortograficzny bo pozostaje "obial" no chyba, że Dobra Zmiana objęła już także ortografię.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #53 llortcik
10 sierpnia 2016, 01:35
Sprawy bieżące.

Ogromny sukces naszej dobrze zmienionej międzynarodowej dyplomacji. Pierwsza od ponad ćwierćwiecza oficjalna wizyta międzypaństwowa pewnego szeregowego posła w zaprzyjaźnionym kraju. I wbrew Obamom i innym obawom nie była skutkiem wiejącego ze wschodu wiatru przemian.
Pełnych szczegółów spotkania nie ujawniono, ale po zakończeniu rozmów obaj towarzysze wyszli na własnych nogach dzielnie się wzajemnie podtrzymując i roztaczając swe wspólne wizje. Dobra Zmiana zapewnia, iż te podtrzymywanie i roztaczanie ma niczym nieograniczony zasięg czasowy.
Znawcy protokołu bardziej lub mniej dyplomatycznego ze zdumieniem zauważyli, że na oficjalnym zdjęciu po prawicy naszego Towarzysza Suwerena była całkowita pustka wypełniona najpełniejszą próżnią.

W szlachetnym celu zwiększenia szans rozwoju cholery w pewnej młodej demokracji uruchomiono most powietrzny na trasie Polska – USA. Starannie wybrane nasze transatlantyckie gołębie przetransportowały już pierwszy pakiet obietnic wyborczych. Podobno sam kandydat w zapale uczy się kaligrafować liczbę bilion. W kolejnych pakietach planowane jest wysłanie /ale tylko w celu wypożyczenia/, w starannie ukrytych niebieskich teczkach: obietnicy 500+, pogromienia sieci handlowych i banków, obniżenie wieku emerytalnego wraz z podniesieniem kwoty wolnej. Jeśli to nie będzie przynosiło oczekiwanych efektów ostatnim transportem zostanie dostarczony najlepszy syn najlepszego ojca wraz z obietnicą zainwestowania kwintylionów złotówek w ratowanie amerykańskiego górnictwa węgla kamiennego, likwidację wiatraków i utworzenie amerykańskiej filii naszej Doliny Krzemowej.

W dniu święta miesięcznicy rozpocznie się zbiórka datków na budowę pomnika prototypu Jego Niezłomności. Już od rana do pewnego ubogiego zakonnika /nie mylić z bawiącym nas i u nas ojczulkiem bosym/ zbierającym pod świątyniami i na ulicach co łaska na swoje utrzymanie mają dołączyć najlepsi przedstawiciele Dobrej Zmiany. Zapowiedziano, że zbierana ma być żywa gotówka, a nie obligacje 500+. Zakupiono już odpowiednią ilość kapeluszy. Zachęcony /przewidywanym/ powodzeniem tego przedsięwzięcia i szukający funduszy na 5000+ resort finansów planuje dołączyć swego przedstawiciela w celu utworzenia /na każdym szczeblu/ odpowiedniej ilości zbierających trójek.
Wrogie siły zapowiedziały likwidację niektórych tablic i pomników pierwowzoru Jego Niezłomności. Oj będzie się działo. Gorszy sort uważa, że to niewybaczalny błąd. Należy wszystkie te dzieła rąk i mózgów Dobrej Zmiany, najlepiej wraz z twórcami zgromadzić w jednym ogólnoświatowym muzeum. Niech 18+, po okazaniu dokumentu potwierdzającego pełnoletniość ma jakąś rozrywkę w zamian za utratę 500+.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #54 prezes pan
10 sierpnia 2016, 06:56
Cytat:
nawet jeśli kreska z "t" pochodzi z "y" powyżej to w dalszym ciągu jest błąd ortograficzny
No pewnie. Ale gdzie tam do klasyka.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #55 sunset
10 sierpnia 2016, 19:00
[...]No pewnie. Ale gdzie tam do klasyka.[...]
cóż... klasyk zrobił błąd raz.
ale mistrz języka polskiego robi błędy non stop. "obiat", "z ziemi polskiej do Wolski" itd. itp.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #56 llortcik
11 sierpnia 2016, 03:30
sunset napisał:
[...]No pewnie. Ale gdzie tam do klasyka.[...]
cóż... klasyk zrobił błąd raz.
ale mistrz języka polskiego robi błędy non stop. "obiat", "z ziemi polskiej do Wolski" itd. itp.

Towarzysz Suweren nigdy się nie myli, to gorszy sort nie dorósł do jego osiągnięć językowych. On jest mianowany jedynym i niepowtarzalnym klasykiem.
Lepiej nie podpowiadaj, bo jak Dobra Zmiana się „wzięśnie” i to pouchwala swoje zasady /tylko naiwni mogą sądzić, że nie potrafią/, to nawet znajomość z „amnestorem” maturalnym nikomu nie pomoże i wszyscy będziemy musieli wrócić do szkoły.
Wyobrażasz sobie dobrze zmienioną maturę. Wchodzisz witając komisję pozdrowieniem Pyzika, recytujesz z dykcją Towarzysza Suwerena cały apel smoleński, wzorem panny Krysi, nie dopuszczając nikogo do głosu i używając słownictwa Pietrzaka uzasadniasz wyższość „obiatowania” nad łapczywym pożeraniem surówki, po czym wychodzisz, żegnając się okrzykiem bojowym polskich pilotów i odśpiewując dobrze zmienioną wersję hymnu.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #57 sunset
11 sierpnia 2016, 10:33
[...]Wyobrażasz sobie dobrze zmienioną maturę.[...]
niestety tak. wyobrażam sobie. przypomina jak żywą III rzeszę.
Zacytuj
 
 
LK
+3 [3] #58 LK
11 sierpnia 2016, 11:04
Cytat:
niestety tak. wyobrażam sobie. przypomina jak żywą III rzeszę.
Nie sięgać trzeba tak daleko w przeszłość. Żyją jeszcze ludzie, którzy tytuł doktora prawa dostali za chwalenie prawa leninowskiego i było to ich jedyne osiągnięcie naukowe.
Zacytuj
 
 
Young
#59 Young
29 kwietnia 2017, 12:41
Hello I was wondering how your article doesn't get taken down by YouTube because I made a article and I
received a copyright and a strike. If you could please reply
that would be amazing thank you and keep up the amazing work.


Also visit my site - aether wing kayle: www.gagsrus.co.uk
Zacytuj
 
 
Darryl
#60 Darryl
1 sierpnia 2017, 10:27
Hi there, just wanted to tell you, I liked this article.
It was funny. Keep on posting!

Feel free to surf to my blog ... mp3fiesta: www.mp3fiesta.net
Zacytuj