Polub NaszePanstwo.pl na   

Ukraina - co dalej?

Wydarzenia w Kijowie – czarna rozpacz!!!  Do czego może dojść na Ukrainie???

Do czego może doprowadzić podział narodu, sączenie nienawiści, niepohamowana pazerność, hołdowanie reliktom sowieckim, brak wspólnych celów ludzi  żyjących w jednym kraju, … ?

Tym bardziej musimy się sprzeciwiać naszym, durnym ideologom, stawiającym partyjne cele wyżej od dobra kraju, negującym wyniki społecznych wyborów, obrażających niemal codziennie Prezydenta i Premiera RP, wykorzystujących każdą okazję, w tym krzyż i wiarę Polaków do siania nienawiści, do krytykowania struktur Państwa. Myślę tu głównie o wielu „politykach” z PIS-u, o Rydzyku i jego „rodzinie”, o niektórych purpuratach z naszego Episkopatu. Nie wolno pozwolić tym osobnikom dalej dzielić Polaków w imię źle, fatalnie pojętego patriotyzmu, fałszywego podejścia do zasad wiary, wartości humanistycznych, moralności, …


Wysłuchałem dzisiejszego (pisałem wczoraj) wystąpienia Premiera Tuska, dotyczącego wydarzeń na Ukrainie. Można mieć do niego i partii, której przewodzi, różne zastrzeżenia. Uważam jednak, że jest to prawdziwy mąż stanu, człowiek na poziomie, któremu można ufać. Polityk, nie politykier. Wyobraziłem sobie, co by w takiej sytuacji powiedział główny, opozycyjny  pretendent do tego urzędu. Co by wykrzyczał swoim słynnym dyszkantem i czy byłby tam, dla przykładu, Smoleńsk. Dzisiaj, podobno, nawet on bił Premierowi brawo.

Wierzę ciągle w pozytywne rozwiązanie na Ukrainie. Doskonale pamiętam nasz stan wojenny, około setkę zabitych potajemnie ludzi, tysiące  ludzi zmuszonych do emigracji, w tym mojego serdecznego kolegę  Zbyszka, szefa fabrycznej Solidarności, który musiał wyjechać do Kanady, bo każda próba podjęcia pracy – gdziekolwiek i jakiejkolwiek – skutkowała wizytą u potencjalnego pracodawcy  esbeków. U nas, mimo wszystko, było łatwiej, ponieważ mieliśmy zdecydowanego przywódcę i z grubsza wyznaczony kierunek zmian. Ukrainie będzie bardzo, bardzo trudno. Wierzyć jednak trzeba. I mamy moralny obowiązek im pomagać, tak jak nam, w trudnych czasach, pomagano.

Im jest i będzie trudniej, bo własnej państwowości w dzisiejszym znaczeniu tego słowa właściwie nigdy nie mieli. Nie mają więc w swojej historii i mentalności wynikających stąd doświadczeń i uwarunkowań. Mieli natomiast, zaraz po caracie, koszmar sowietyzacji i rusyfikacji. Nasz PRL nie był tworem marzeń zdecydowanej większości Polaków, było to jednak nasze państwo, chociaż zależne od innych. Miało ono instytucje, które wystarczyło zmodyfikować a nie trzeba było tworzyć od nowa. PRL to mimo wszystko inna bajka niż republika sowiecka.

Wierzę, że to, co dzieje się na Ukrainie, ta przelana krew, te ofiary i cierpienia nie pójdą na marne. Jestem przekonany, że będzie to w przyszłości rzutować również na przyszłość Rosji, że wymusi zmiany również w tym kraju.

A  Janukowiczowi grozi pewnie wariant rumuński albo trybunał w Hadze. Jestem człowiekiem wierzącym, więc pierwszego wariantu mu nie życzę. Drugiego? – Jak najbardziej!

Komentarze   

 
M@riusz
+1 [1] #81 M@riusz
8 marca 2014, 19:32
Teraz już tak często nie powinno się pojawiać to ciasteczko. By nie "zaśmiecać" komentarzy związanych z danym artykułem, zapraszam na naszepanstwo.pl/.../...

Tam można komentować temat wprowadzanych zmian w serwisie.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #82 Taurus
9 marca 2014, 09:24
W internetowej wersji Newsweeka znalazłem - zrobioną przez M. Nowickiego - adaptację artykułu George Friedmana z roku 2009 "Staniecie się potęgą". Warto ją przeczytać.
Pamiętam, że kiedyś czytałem już ten artykuł i jego przesłanie wydało mi się zupełnie nierealne. Dzisiaj myślę, że coś w tym jest i że albo Polska zdobędzie się na wypracowanie wiodącej pozycji w tej części Europy, albo zostanie ponownie zmarginalizowana.
Zacytuj
 
 
poman
-2 [4] #83 poman
9 marca 2014, 20:29
Hello kwiecie inteligencji polskiej.
Dawno tu nie byłem a dziś wszedłem tylko dlatego że dostałem jakiegoś maila nt. zmiany designu strony.
Ale widzę że klimaty się nie zmieniły.
J. Kaczyński stracił władzę 7 lat temu a tu ciągle ludzie rozpamiętują jak to źle w tej Polsce bo Kaczyński narobił tyle smrodu.
Ta polska zaściankowość chyba nigdy nie zginie. Ciągłe taplanie się w tym co było zamiast patrzenie w przyszłość i naprawy błędów (wszystkich włącznie z błędami PO bo oni też je popełniają chyba jesteście tego świadomi).
No to tyle. Nara yneligenci.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #84 Pan Prezes
10 marca 2014, 07:49
@Taurus
Dlaczego nie przejdzie ci przez gardło, że jedynym współczesnym politykiem, który miał taką wizję był Lech Kaczyński.

Też warto przeczytać
niepoprawni.pl/.../...
Zacytuj
 
 
unregistrd
+4 [4] #85 unregistrd
10 marca 2014, 18:05
@frajerze bosy: lech wawelski był ciemnym, prymitywnym, zacoafnym ludzikiem leczącym kompleksy niższości swoje i brata. I nie przestrzgał przepisów BHP. W firmie w której pracuję wbija się wszystkim do głowy hasło: safety first. Nikt się w Europie i na świecie z nim nie liczył, a obecność na jego pogrzebie jednego gruzina i jednego ruska to był ICH PR.
A jego brat naczytał się różnych książek i myśli, że jest sprytniejszy od sprytu i cwańszy od CIA - ale to tak nie działa.
Zacytuj
 
 
unregistrd
+2 [2] #86 unregistrd
10 marca 2014, 18:06
(cd)
Książki zazwyczaj piszą ludzie dla rozrywki innych i dla własnej kasy, nie po to, żeby ujawnić prawdę, której strzegą agencje wywiadowcze. Noo, chyba, że jest się antkiem i pisze się książkę o wywiadzie własnego (czy aby na pewno?) kraju. Na dziś to mamy sytuację jak niżej: lechujarek nie miał NIC do powiedzenia w UE, nikt się z nim nie liczył. A parę godzin temu Cameron ogłosił, że sprawą Ukrainy ze strony UE zajmą się UK, Włochy, Niemcy, Polska i Francja.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #87 Baca
10 marca 2014, 18:52
Pan Prezes napisał:
@Taurus
Dlaczego nie przejdzie ci przez gardło, że jedynym współczesnym politykiem, który miał taką wizję był Lech Kaczyński.

Przechodzi, przechodzi. Ale w drugą stronę!
Zacytuj
 
 
buldozer
+1 [3] #88 buldozer
11 marca 2014, 07:43
Pan Prezes napisał:
@Taurus
Dlaczego nie przejdzie ci przez gardło, że jedynym współczesnym politykiem, który miał taką wizję był Lech Kaczyński.


Polityka ocenia się nie podług jego "wizji" tylko podług efektywności.. To, że Putin od dawna próbuje odzyskać wpływy w republikach poradzieckich jest oczywiste dla wszystkich znających realia tego obszaru. Sęk w tym, ze nie wystarczy to wiedzieć - trzeba wiedzieć jak dać temu odpór. Właśnie rząd Platformy zaczął realizować politykę faktycznie szkodzącą Rosji. Przecież to projekt Partnerstwa Wschodniego był powodem obecnego przesilenia na Ukrainie. Wciągnięcie do UE Ukrainy i Mołdawii poważnie osłabiło Putina, stąd jego gwałtowna reakcja. Aby jednak prowadzić taką politykę, która wymagała wsparcia ze strony państw UE, trzeba było pozbyć się łatki rusofobów, którą rosyjska propaganda starała się nam przypisać w oczach Zachodu. A więc trzeba było skończyć z kaczystowskim pobrzękiwaniem szabelką i krokami dyplomatycznymi doprowadzić Putina do sytuacji, w której sam się skompromituje w oczach Zachodu. Dzisiaj widać, że polityka zacieśniania współpracy z UE oraz budowania zaufania dla Polski jako członka UE okazała się skuteczna, w przeciwieństwie do polityki izolacji i szukania wrogów (m.in. w Niemcach).
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [4] #89 Pan Prezes
11 marca 2014, 08:22
Cytat:
Wciągnięcie do UE Ukrainy i Mołdawii poważnie osłabiło Putina, stąd jego gwałtowna reakcja.
Co za bzdury!
Od kiedy to Mołdawia i Ukraina jest w UE?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [4] #90 Pan Prezes
11 marca 2014, 08:24
Partnerstwo Wschodnie firmowane przez obecnego szefa MSZ okazało się totalną klęską, podobnie jak i polityka ocieplenia relacji z Rosja.
Polityka układania się z Rosją lansowana przez Komorowskiego, Sikorskiego i Tuska zbankrutowała całkowicie na oczach Polaków, ale wciąż znajdują się nawiedzeni pokroju buldozera twierdzący, że szef MSZ jest alfą i omegą dyplomacji.
Obecnie rządzący miast prowadzić twardą politykę z post-bizantyjską Rosją, tak jak proponował to Lech Kaczyński, preferowali w zamian oferowane przez Platformę układanie się z Rosja to konsekwencje tego są takie jak widać.
Zacytuj
 
 
buldozer
+2 [2] #91 buldozer
11 marca 2014, 08:24
Kolega nie rozumie "skrótów myślowych". To dziwi w przypadku zwolennika PiS :D
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #92 Pan Prezes
11 marca 2014, 10:34
Myślenie na skróty panie buldozer nie jest dobre.
money.pl/.../...
Tyle potrafiło zdzałać Twoje Partnerstwo Wschodnie.
Zacytuj
 
 
euro-hill-billy
-3 [3] #93 euro-hill-billy
11 marca 2014, 16:48
Hi guys,
Nie bylo mnie na tym portalu kilka lat.... but I can't believe that polaks could have been gotten so fucked-up during this time.
ZAMIENIL SIE STRYJEK SIEKIERKA NA KIJEK ...to na temat ukrainskich braci w slowianszczyznie.
Zacytuj
 
 
unregistrd
+3 [3] #94 unregistrd
11 marca 2014, 17:30
Pan Prezes napisał:
Obecnie rządzący miast prowadzić twardą politykę z post-bizantyjską Rosją, tak jak proponował to Lech Kaczyński[...]

Mówisz o słynnych "hardcore negotiations" by fatyga & Co? I "twardym" rozpychaniu się przez kartofla z premierem rządu RP na słynnym jednym krześle? Czy o "wyzwoleniu" Gruzji?
Pisowskie błazny robiły z siebie pośmiewisko na cały świat i to miała być "twarda" polityka? Jak się nie chciało przez rok podpisać ogłoszonego jako wielki sukces dyplomatyczny traktatu na złość tuskowi też?
Polityka ma być SKUTECZNA a nie twarda, seksowna, pisiolska czy historyczna.
Zacytuj
 
 
unregistrd
+3 [3] #95 unregistrd
11 marca 2014, 18:10
Najpierw się tytułował "father boss", teraz "pan prezes", pewnie niedługo będzie "pope from podhale" albo "szef wszystkich szefów" - tak się kompleksu niższości nie wyleczy.
Zacytuj
 
 
unregistrd
+2 [4] #96 unregistrd
11 marca 2014, 19:36
Towarzysz Leszek Myller na tvn24 właśnie mówi, że jego serce bije w moskwie.
Zacytuj
 
 
buldozer
+3 [3] #97 buldozer
12 marca 2014, 20:07
Miller niestety przyczynił się do uzależnienia Polski od rosyjskiego gazu, zrywając kontrakt z Norwegią. Dobrze, że mu to teraz przypominają, bo przez jego niefrasobliwość Polska musi dopłacać do portu gazowego
Zacytuj
 
 
Noella
-1 [1] #98 Noella
22 sierpnia 2014, 20:42
We're a group of volunteers and starting a new scheme
in our community. Your web site offered us with valuable info to work
on. You've done a formidable job and our entire community will be grateful to you.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #99 Taurus
22 sierpnia 2014, 23:06
Cytat:
Your web site offered us with valuable info to work on. You've done a formidable job and our entire community will be grateful to you.
Thank you for your contact.
We are both Slavs, Polish and Ukrainians. During my students time I was the guest of Ukrainian Family in Kijew, the guest of two beautifully girls. Till today I remember this warmth and hospitableness, also Kreszczatikiv in May, when chestnuts are blossom, and the cognags (sportiwnyje napitki) in restaurants, and sunbathe on east part of Dniepr, and the trip by Dniepr “parochodom” with the Ukrainian,s “dumki” listening. I am with you , indeed.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #100 Belfer
23 sierpnia 2014, 00:25
Мой дорогой Taurus. I think, że to są spamerzy, reklamujący swoją stronę.
Herzlich Willkommen spamerzy. :D
Gdzie jest admin???!!!
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #101 Taurus
23 sierpnia 2014, 17:11
Dzięki, Belfer. Nasz przyjaciel PP tak mi zohydził linki, że generalnie przestałem je otwierać. Widać jednak, że nie można z tym przesadzać i czasem otworzyć trzeba.
Zacytuj
 
 
Baca
#102 Baca
24 sierpnia 2014, 22:45
Z wypowiedzi tej/tego Noelli nic nie wynika. Same ogólniki i grzeczności. Wiadomo, że ruscy hakerzy są ostatnio nader aktywni. Na cholerę odgrzewają stary wątek? Z powodu słów w nagłówku?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #103 Taurus
25 sierpnia 2014, 18:31
Cytat:
Z powodu słów w nagłówku?
Coś w tym może być. Ten artykuł ma absolutnie rekordową ilość wejść.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #104 Belfer
25 sierpnia 2014, 20:24
Panowie. To był standardowy tekst. Spamerzy szukają stron i blogów z możliwością komentowania. Tych najpopularniejszych właśnie. I wtedy piszą, że twój blog jest very interesting i wykonujesz great job, a oni przesyłają ci regards i na koniec link do jakiejś strony. Jakiej? To zależy od kogo dostaną zlecenie na pozycjonowanie.
Nie należy mieć złudzeń, strony komentowanej na pewno nie przeczytają. ;)
Tak samo było i tym razem.
Na swoim blogu mam przynajmniej raz na tydzień takie wpisy, tylko one się nie ukazują, bo wymagają ręcznego zatwierdzenia.
Zacytuj